Zaloguj się do swojego konta

Zapomniałeś hasła?

 • Półkolonie dla dzieci

 • Eksperymenty

 • Sportowe

 • Konstruktorskie i wiele innych…

  Szukaj >> Półkolonii

  FERIE W MATPLANECIE – ZABAWA POŁĄCZONA Z INTELEKTUALNYM ROZWOJEM

  Artykul_matplaneta

  Ferie są po to, aby dzieci mogły odpocząć, ale to nie znaczy, że mają przez cały dzień bezsensownie patrzeć w telewizor. Okazuje się, że dzieci mogą doskonale się bawić i odpoczywać podczas zadawania pytań, rozwiązywania zadań logicznych i eksperymentowania z liczbami. Mózg dziecka dobrze funkcjonuje gdy może się bawić i uczyć jednocześnie, a motywacja i zabawa w grupie doskonale stymuluje mózg do szybszego rozwoju.

  W placówkach Matplaneta już małe dzieci codziennie poznają i omawiają nowe zagadnienia, tworzą projekty z klocków Lego i programują je na komputerach. Celem zajęć jest wprowadzenie dzieci w świat programowania, logicznego myślenia i interakcji z maszyną. A wszystko to osiągane jest w atmosferze zabawy klockami. Dodatkowo zajęcia są przeplatane zabawami ruchowymi i grami z całego świata.

  Dla nas najważniejsze jest, że dzieci jednocześnie wspaniale się bawią. Codziennie omawiamy z nimi inny temat przewodni, więc nikt nie ma szansy się nudzić. W komfortowych warunkach i przy wykwalifikowanej opiece dzieci miło spędzają czas wolny, a rodzice są zdziwieni, że ich pociechy nie mają ochoty wracać do domu…. – Wypowiedź Pani Agnieszki Kryńskiej, założycielki Matplanety (www.e-matplaneta.pl), placówki która w 2013 roku otrzymała tytuł Miejsce Odkrywania Talentów.

  Wszystkie artykuły