Zaloguj się do swojego konta

Zapomniałeś hasła?

 • Półkolonie dla dzieci

 • Eksperymenty

 • Sportowe

 • Konstruktorskie i wiele innych…

  Szukaj >> Półkolonii
  • Półkolonie w Warszawie

   PÓŁKOLONIE Z MAŁYM INŻYNIEREM (ROBOTYKA, MINECRAFT!, EKSPERYMENTY) NOWe LOKALIZACJE W WARSZAWIE

   PÓŁKOLONIE Z MAŁYM INŻYNIEREM (ROBOTYKA, MINECRAFT!, EKSPERYMENTY) NOWe LOKALIZACJE W WARSZAWIE

   PÓŁKOLONIE Z MAŁYM INŻYNIEREM (ROBOTYKA, MINECRAFT!, EKSPERYMENTY) NOWe LOKALIZACJE W WARSZAWIE

   Zbliżają się wakacje, najbardziej wyczekiwany czas w roku. Dzieci nie mogą się doczekać, aby schować głęboko w kąt książki, zeszyty i piórniki. Wszyscy liczymy na lato pełne słońca, wysokich temperatur i niezapomnianych wspomnień. Wypoczynek warto zaplanować już wcześniej, zdecydować, czy wybrać się z dziećmi w góry, nad morze, wybrać aktywny wypoczynek na kajakach, czy może spokojne leniuchowanie pod wakacyjnym niebem. Jednakże, aby spędzić wspaniały czas w gronie przyjaciół, nie trzeba wyjeżdżać w siną dal, za góry i za lasy. Zapraszamy na półkolonie Małego Inżyniera – ogólnopolskiej firmy od wielu lat działającej na rynku pokazów i warsztatów edukacyjnych.

   Dla kogo?

   Półkolonie skierowane są do wszystkich młodych naukowców zainteresowanych naukami ścisłymi. Zapraszamy dzieci w wieku 5 – 15 lat. Na naszych warsztatach z robotyki, elektroniki, programowania i eksperymentów każdy znajdzie coś dla siebie.

   Cel:

   Zajęcia Małego Inżyniera mają za zadanie rozbudzenie w dzieciach ciekawości do poznawania otaczającego nas świata. Na półkoloniach z robotyki dowiedzą się, jak działają i do czego wykorzystujemy roboty, poznają też prawa automatyki. Warsztaty z eksperymentów to z kolei zbiór doświadczeń, które przybliżają zagadnienia chemiczne, fizyczne, biologiczne. Razem z nami zostań przebiegłym detektywem, pogromcą żywiołów, tropicielem przyrody i wiele, wiele innych. A to wszystko w przyjemnej formie – małe grupy, duże zaangażowanie instruktorów.

   Zapewniamy:

   • zajęcia od poniedziałku do piątku (9:00 – 16:00),
   • opiekę nad dziećmi w godzinach 8:00 – 17:00 (możliwa dodatkowa świetlica),
   • opiekę wykwalifikowanych instruktorów,
   • pełne wyżywienie (drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, dostęp do ciepłych i zimnych napojów),
   • materiały dydaktyczne.

   Program:

   Celem zapoznania się z pełnym programem oraz terminami półkolonii Małego Inżyniera zapraszamy na naszą stronę internetową: www.malyinzynier.pl

   Poniżej przedstawiamy przykładowe tematyki:

   Robotyka Lego Boost (6-8 lat)
   Kurs jest skierowany przede wszystkim do dzieci, które chcą zmierzyć się z ciekawymi i dużymi konstrukcjami, ale nie są jeszcze pewne swoich umiejętności programowania. Lego Boost pozwoli im na zdobycie nowych umiejętności z dziedzin robotyki, automatyki oraz informatyki. Kursanci zbudują m.in. gitarę elektryczną, samochód wyścigowy, robo-kota.

   AppInventor – programowanie aplikacji mobilnych (8-15 lat)
   Dzięki interfejsowi podobnemu do dobrze znanego języka Scratch pisanie aplikacji mobilnych dostępne jest już dla dzieci od 8 lat. App Inventor stanowi doskonałą kontynuację dla osób, które poznamy już język Scratch. Jednakże początkujący programiści również sobie świetnie poradzą na zajęciach. Na warsztatach stworzymy własny kalkulator, stoper, gry. Programy możemy testować bezpośrednio na telefonie lub komputerze.

   Programowanie MINECRAFT (8-12 lat)
   W czasie warsztatów uczestnicy zajęć będą mogli poznać podstawowe funkcje programistyczne, takie jak pętla, zmienne czy funkcję warunkowe. Wykorzystają napisane przez siebie programy do kreowania rzeczywistości w świecie Minecrafta. Zaprogramują robota, który będzie wykonywał ich polecenia, zbierał za nich surowce, uprawiał rośliny, czy budował budowle. W swoich projektach wykorzystają różnego typu mechanizmy.

   Pogromcy Żywiołów (8-12 lat)
   Weźmiemy pod lupę: wodę, powietrze, ziemię i ogień. Każdego dnia uczestnicy poszerzą wiedzę na temat otaczającego ich świata, a nawet kosmosu! Czy woda może płynąć do góry? Jak zrobić wybuchające bańki? Co jest w stanie unieść dwutlenek węgla? Czy można zasiać chemiczny ogród? Na te pytania odpowiemy wykonując żywiołowe eksperymenty!

   Elektronika cyfrowa ARDUINO (11-15 lat)
   Podczas spotkań kursanci poznają podstawy elektroniki, programują mikrokontrolery. Warsztaty bazują na niezwykle popularnym w Stanach Zjednoczonych systemie Arduino, który pozwala na przedstawienie programowania mikrokontrolerów, w sposób bardzo przystępny dla każdego uczestnika zajęć. Zestawy Arduino pozwalają na programowanie mikrokontrolerów AVR w języku C++, bez konieczności poznawania ich szczegółowej budowy.

   Terminy:

   Półkolonie prowadzone są przez cały okres wakacji.

   Zapraszamy do naszych warszawskich placówek: Bielany, Gocław, Grochów, Ochota, Śródmieście, Ursynów, Żoliborz. Wkrótce więcej nowych placówek.

   Pełna oferta znajduje się na naszej stronie internetowej: www.malyinzynier.pl.

   Wiek uczestników:

   5-15 lat

   Wyżywienie:

   Cena obejmuje pełne wyżywienie (drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, dostęp do ciepłych i zimnych napojów).

   Cena:

   Cena regularna: 750 zł

   Promocja FIRST MINUTE I: 600 zł

   Promocja FIRST MINUTE II: 675 zł

   Wszystkie oferty