Zaloguj się do swojego konta

Zapomniałeś hasła?

 • Półkolonie dla dzieci

 • Eksperymenty

 • Sportowe

 • Konstruktorskie i wiele innych…

  Szukaj >> Półkolonii
  • Półkolonie w Warszawie

   Półkolonie w artystycznym kąciku warszawa

   Półkolonie w artystycznym kąciku warszawa

   Półkolonie w artystycznym kąciku warszawa

   Twórcze Wakacje 2017

   Po raz kolejny zapraszamy do wspólnej zabawy, twórczości i aktywnego wypoczynku na dworze w kameralnej, domowej atmosferze. Zapraszamy od 7 do 25 sierpnia między 7:30 a 17:30. Będziemy spędzać czas artystycznie, teatralnie, językowo i muzycznie.

   Proponujemy 3 projekty w 3 tygodnie dla dzieci w wieku 4-12 lat.

   Turnus I Projekt Muzyczny (7-11.08.2017)

   Turnus II Projekt Teatralny (16-18.08.2017)

   Turnus III Projekt Językowy (21-25.08.2017)

    

   PROJEKT MUZYCZNY (7-11 sierpnia)
   Na codziennych warsztatach artystycznych od poniedziałku do czwartku wykonamy własnoręcznie różnymi technikami instrumenty muzyczne: okaryny, marakasy, flety, pale deszczowe… Będzie to czas lepienia w glinie, pracy z kartonem, zastanawiania się jak wykorzystać konstruktywnie najczęściej wyrzucane na co dzień opakowania. Podczas codziennych warsztatów muzycznych będziemy wczuwać się w rozmaite rytmy, naśladować dźwięki i odgłosy, tworzyć ilustrację dźwiękową do wierszy. Będzie trochę tańca i śpiewu. Ostatniego dnia, w piątek, urządzimy sobie koncert, a nagranie z niego będzie pamiątką z tych wakacji na lata.
   Od strony muzycznej projekt poprowadzi doświadczony w pracy z dziećmi muzyk pani Marta Bala a od strony artystycznej: panie Jowita Sielska i Marta Relich

   PROJEKT TEATRALNY (16-18 sierpnia)
   Pierwszego dnia odbędzie się warsztat „Cyrkowy plac zabaw” którego głównym celem jest integracja dzieci w różnym wieku, poprzez różnorodne aktywności: grupowe zabawy ruchowe, ćwiczenia żonglerskie oraz zabawy z chustą klanzy. Wszystkie zabawy i ćwiczenia są poprowadzone w humorystyczny sposób bez elementu rywalizacji, aby w grupie wytworzyła się radosna atmosfera, a każde dziecko zakończyło warsztat z poczuciem sukcesu. Warsztat poprowadzi pani Justyna Szatkowska. Dzięki temu kolejnego dnia zgrana grupa przystąpi do rozłożonego na dwa dni warsztatu prowadzonego przez aktorkę Zuzannę Fijewską podczas którego, wykorzystując moc naszej wyobraźni, uczestnicy przeniosą się do Teatru Snów – prastarego, magicznego teatru, w którym wszystko się może wydarzyć. Przemierzając korytarze, scenę, zaplecze i garderoby teatralne, będziemy szukać Porka Wissulewicza, byłego aktora teatru, który zna odpowiedzi na ważne pytania, będące kluczem do rozwiązania prawdziwej zagadki kryminalnej. Uczestnicy przechodząc od stacji do stacji, będą mieli kolejne zadania z dziedziny teatralnej (m.in. wspólne śpiewanie z duchami teatralnymi, występy indywidualne na wielkiej, trawiastej scenie, stworzenie przedstawienia kukiełkowego z udziałem maleńkich ludzików itp.). Program celowo skupia się na działaniach tu i teraz, pozwala zdobyć pozytywne doświadczenia związane z wystąpieniami publicznymi i budować sceniczną pewność siebie.

   PROJEKT JĘZYKOWY ( 21-25 sierpnia)
   Na codziennych warsztatach językowych poznajemy podstawowe zwroty w językach: angielskim, francuskim, hiszpańskim i niemieckim. W zabawie odgrywamy wymyślone scenki. Każdego dnia tworzymy kawałek wielojęzycznego podręcznego słownika dla małego podróżnika: jak się przedstawić? Jak podać numer telefonu mamy, gdy się zgubimy? Jak powiedzieć, że jesteśmy głodni, chce się nam pić, czy spać? Książeczka przyda się każdemu, kto podróżuje z rodzicami po świecie. Będziemy też poznawać piosenki, które rówieśnicy dzieci śpiewają we Francji, Hiszpanii, Anglii i Niemczech.
   Projekt poprowadzi lektorka, właścicielka firmy Kreado prowadzącej zajęcia językowe dla dzieci Marta Relich.

   Chcemy, by wspólnie spędzone wakacje, były z jednej strony czasem twórczego działania, z drugiej dawały przestrzeń na odpoczynek: spokojne pobycie z sobą samym i radosne zabawy z innymi dziećmi. Pomagamy dzieciom w konfliktowych sytuacjach konstruktywnie i samodzielnie je rozwiązywać. Dbamy o dobrą atmosferę. To kameralne półkolonie i domowe warunki. Na każdy turnus przyjmujemy tylko 25 dzieci.


   CENA
   Projekt I i III – 550 zł
   Projekt II – 330 zł
   Zniżka 5% za zapis przed końcem kwietnia.

   Informacje dodatkowe:

   Więcej szczegółów na www.polkolonie-ursynow.pl/

   Wszystkie oferty