Zaloguj się do swojego konta

Zapomniałeś hasła?

 • Półkolonie dla dzieci

 • Eksperymenty

 • Sportowe

 • Konstruktorskie i wiele innych…

  Szukaj >> Półkolonii
  • Półkolonie w Warszawie

   Półkolonie z Małym Inżynierem: ROBOTYKA, EKSPERYMENTY, PROGRAMOWANIE, ELEKTRONIKA

   Półkolonie z Małym Inżynierem: ROBOTYKA, EKSPERYMENTY, PROGRAMOWANIE, ELEKTRONIKA

   Półkolonie z Małym Inżynierem: ROBOTYKA, EKSPERYMENTY, PROGRAMOWANIE, ELEKTRONIKA

   Letnie półkolonie z Małym Inżynierem!

   Półkolonie są świetną formą zaaranżowania czasu Twoim dzieciom, jeśli nie planujesz dalekich podróży. Okazuje się, że wakacje w mieście mogą również być niesamowitą przygodą i fantastyczną zabawą zwłaszcza, gdy dzieci spędzają czas na warsztatach organizowanych przez Małego Inżyniera.

   Sezon wakacyjny 2017 rozpoczynamy wprowadzeniem do naszej oferty nowości!

   Przygotowaliśmy pełne atrakcji TEMATYCZNE PÓŁKOLONIE EKSPERYMENTALNE:

   Bajkowe Laboratorium (5-7 lat)- każdego dnia przenosimy się do świata bohaterów kinowych hitów uwielbianych przez najmłodszych. Rozpoczniemy od przygotowania m.in.: minionkowego gniotka i bananowych żelków, a następnie sporządzimy magiczne eliksiry w laboratorium Harrego Pottera i wykonamy mroźne eksperymenty z Olafem z Krainy lodu.

   Mały Odkrywca (5-7 lat)- jeśli zauważyłeś, że Twoje dziecko jest zafascynowane poznawaniem tajemnic otaczającego je świata to półkolonia Małego Odkrywcy jest stworzona właśnie dla Was! Jest to formuła łącząca naukowe eksperymenty i rozwijająca umiejętności plastyczne dzieci. W planach m.in. zamykanie morskich fal w butelce, malowanie solą, bałwany ze sztucznego śniegu, odtwarzanie szkieletów dinozaurów oraz bańkowe wariacje!

   Pogromca żywiołów (7-12 lat)- od tysięcy lat ziemia, ogień, powietrze i woda stanowią obiekt badań naukowców na całym świecie. Na warsztatach spróbujemy okiełznać otaczającą nas materię, a dodatkowo zgłębić tajemnice kosmosu. Dokonamy tu rzeczy pozornie niemożliwych np.: sprawimy, że woda popłynie w górę i zapalimy lód. Jeśli Twoje dziecko czuje chemię do chemii i uwielbia przeprowadzać doświadczenia to będzie tu w swoim ŻYWIOLE!

   Szkoła detektywów (8-12 lat)- detektywistyczne zagadki wzbudzają wiele emocji i pozwalają zastosować wiedzę w sytuacjach problemowych. W Szkole Detektywów Małego Inżyniera uczestnicy posiądą umiejętność szyfrowania wiadomości czy zbierania odcisków palców. Weźmiemy pod detektywistyczną lupę  eksperymenty takie jak: głowa na talerzu i sprawdzimy, czy można powiesić pranie na przerwanej lince. Przygotujemy drewniane peryskopy i wyruszymy w teren, by rozwiązać tajemniczą zagadkę.

   Laboratorium przyrodniczo- kosmetyczne (7-12 lat)- to zajęcia NIE TYLKO dla dziewcząt! Oprócz tworzenia własnych kosmetyków, na warsztatach, zajmiemy się m.in.: zjawiskami pogodowymi, botaniką czy genetyką. Skonstruujemy barometr, wyizolujemy DNA z roślin oraz sprawdzimy, czy chlorofil faktycznie jest zielony. Dodatkowo obejrzymy pod mikroskopem przygotowane samodzielnie preparaty i wyhodujemy kolorowe kryształy!

   Zapraszamy również na półkolonie techniczne:

   Robotyka Lego WeDo (5-7 lat)– warsztaty są szansą na naukę nowych umiejętności oraz poznanie podstawowych pojęć związanych z robotyką, automatyką i  informatyką. Kształtują twórcze postawy najmłodszych dzieci, pobudzają do działania i bawią. W ramach zajęć budowane są m.in. skaczące żabki, piłkarze strzelający gole, ryczące lwy.

   Robotyka Lego Mindstorms (7-15 lat) na każdych zajęciach uczestnicy zdobywają wiedzę z  budowy i programowania robotów. Warsztaty rozpoczynają się prostymi konstrukcjami robotów dla początkujących, a kończą skomplikowanymi konstrukcjami. Pokonywanie przepaści, zawody robowyścigówek, walki sumo – to tylko kilka możliwości, jakie daje Lego Mindstorms. Kursy Małego Inżyniera pozwalają przyswoić dzieciom podstawowe pojęcia z robotyki, elektroniki, informatyki, fizyki, a nawet konstrukcji maszyn.

   Elektronika  (9-15 lat) – zajęcia łączą elementy elektroniki analogowej oraz cyfrowej. Są skierowane dla nastolatków, którzy chcą spróbować swoich sił w świecie diod, kondensatorów i lutownic. Uczestnicy warsztatów nauczą się budowy i programowania układów elektronicznych, tworząc m.in.: stację meteorologiczną czy migające światła drogowe.

   Programowanie (8-16 lat)– zajęcia realizowane są w środowisku Scratch, pozwalającym na tworzenie prostych gier, animacji i quizów dzieciom już od 8 roku życia! Nie od dziś wiadomo, że gry komputerowe świetnie rozwijają umysł, kreatywność i logiczne myślenie. Z nami Mali Programiści stworzą m.in. Asa Przestworzy, Kodu City, SCRATCHBall i Generator Gwiazd.

   PÓŁKOLONIE PROWADZONE SĄ PRZEZ CAŁY OKRES WAKACYJNY

   Zapewniamy:
   • super zajęcia od poniedziałku do piątku (9.00- 16.00)
   • opiekę wykwalifikowanych instruktorów w godzinach 8.00-17.00 (możliwa dodatkowa świetlica)
   • pełne wyżywienie (drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, dostęp do ciepłych i zimnych napojów)
   • materiały dydaktyczne

   9 lokalizacji: Poznań, Warszawa, Szczecin, Wrocław, Zielona Góra, Łódź

   (dokładne lokalizacje dostępne są na stronie: http://malyinzynier.pl/terminy )

    

   Ceny: koszt zależy od lokalizacji półkolonii ( 500 zł- 750 zł)

   Ramowy program półkolonii:

   09:00-10:00- zajęcia tematyczne

   10:00- 10:30- II śniadanie

   10:30-12:00- zajęcia tematyczne

   12:00-13:00- zabawa na świeżym powietrzu

   13:00-13:30- obiad

   13:30-15:00- zajęcia tematyczne

   15:00-15:15- podwieczorek

   15:15-16:00- zajęcia tematyczne

   program może nieznacznie różnić się w zależności od lokalizacji

   Zapisy i informacje:

    

   Wszystkie oferty